Medaillons in het MAS

Medaillons in het MAS

Ontworpen door Tom Lanoye en Tom Hautekiet: ode aan stad, haven, stroom en wereld

Drieduizend aluminium handjes sieren de dieprode buitengevel van het MAS. Binnen wordt de rode oppervlakte van de wandelboulevard doorbroken door hetzelfde aantal medaillons.

Schrijver Tom Lanoye en grafisch ontwerper Tom Hautekiet brengen op vraag van Neutelings Riedijk Architecten met de medaillons een ode aan stad, haven, stroom en wereld, net als het museum zelf.

Voor het ontwerp baseerde Tom Hautekiet zich op de plannen van een ideale stad uit de renaissance, Palmanova.

Tom Lanoye kreeg van Tom Hautekiet de vraag om rondom het beeld van de ideale stad een tekst te schrijven van maximaal zestig tekens. Het resultaat is een gedicht dat refereert aan water, stad, mensen en erfgoed dat rondom rond gelezen kan worden. Elk woord kan als begin en einde van het gedicht fungeren.

 

‘WAAR WATER WAAKT EN WAT ER WAARD WAS LATER WERD BEWAARD ALS (WAAR WATER WAAKT EN...)’

 

De MAS-medaillons in cijfers


  • aantal: ongeveer 3000
  • diameter: 135 mm
  • gedicht: 60 tekens

 

Bron: website MAS | Museum aan de Stroom