Tijdens deze interactieve rondleidingen worden de inter-levensbeschouwelijke vaardigheden aangescherpt. De rondleidingen zijn een mooi uitgangspunt voor de samenwerking tussen de levensbeschouwelijke vakken. Door de koppeling van verhalen van nu en objecten van vroeger sluiten de rondleidingen aan bij de belevingswereld van de leerlingen.
Welke betekenis hebben leven en dood in verschillende culturen?
Drie vragen zijn verweven in dit verhaal van leven en dood.
- Wie ben ik en wie wil ik worden?
- Welke invloed heeft de omgeving op wie ik ben en wat voedt mij?
- Waar ga ik na dit leven naartoe?
Je leerlingen gaan op zoek naar de betekenis van het leven en de dood. Dit koppelen we aan de verschillende culturele en religieuze tradities bij mensen. Een tour die hun blikken verruimt en hen even stil doet staan in dit drukke leven.
Praktisch
- Voor wie: 3de graad secundair onderwijs; voor het 4de, 5de en 6de jaar
- Taal: NL
- Duur: 1,5 uur
- Voorbereiding en verwerking voor in de klas
- Praktische info voor scholen
Schoolgroepen zijn altijd welkom in het MAS, met of zonder gids. Reserveer wel vooraf, want bij grote drukte kunnen schoolgroepen zonder reservatie geweigerd worden.
Prijs
- Toegang tot het museum is gratis voor schoolgroepen. Je reserveert best tickets online.
- Prijs per gids: € 85 (maximum 15 leerlingen per gids, maximum 2 groepen tegelijkertijd) + € 5 administratiekost
Reserveren
Een gids reserveer je via het platform Experience Antwerp:
- info@experienceantwerp.be
- +32 3 205 56 05
- www.experienceantwerp.be